NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyAž 35 nových CNG stanic do roku 2015
 
 

Až 35 nových CNG stanic do roku 2015

 
Lanškroun 1

čtvrtek, 21. února 2013

Výrobci automobilů jsou pod velkým tlakem snižování hodnot emisí oxidu uhličitého. Stlačený zemní plyn vychází jako nejlepší řešení snížení těchto emisí v krátkodobém horizontu a i EU definovala zemní plyn jako dlouhodobě udržitelné palivo. Lze tedy předpokládat, že další výrobci automobilů se vydají cestou stlačeného zemního plynu.

I domácí automobilka Škoda Auto má již v nabídce vozy na CNG. S rostoucím počtem CNG vozidel pak poroste i počet CNG stanic. V roce 2015 by v ČR mohlo být minimálně 80 CNG stanic.

Prezident Sdružení automobilového průmyslu a reprezentant firmy Volkswagen Group, Martin Jahn, jednoznačně označil CNG jako cestu, kterou se nyní automobilky vydají. Volkswagen Group prý připravuje velkou ofenzívu v oblasti CNG a představí ji na březnovém ženevském autosalonu.

V ČR narůstá počet CNG vozidel každý měsíc. Ještě větší nárůsty se očekávají ve spojitosti s uvedením Škoda Octavie na CNG na náš trh. To by mělo proběhnout ve druhé polovině tohoto roku. Škoda Octavia 1,4 TSI CNG bude mít 100litrovou nádrž na CNG a 50litrovou nádrž na benzin. Celkový dojezd tak bude 1 300 km. Spotřeba CNG bude jen 3,6 kg na 100 km a cena ujetého km by tedy měla být pouze 75 haléřů.

Podle prognóz Sdružení automobilového průmyslu bude letošní meziroční nárůst v oblasti CNG minimálně 18procentní. „V loňském roce se navýšil prodej CNG v ČR o 26 procent a toto číslo očekáváme i v letošním roce,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Tak jak bude přibývat aut na CNG, poroste i počet CNG stanic. Do roku 2015 očekáváme v ČR minimálně 35 dalších nových CNG stanic,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »