NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pondělí, 19. února 2018

PitPoint Opens First CNG Station in Lisse

více » 
 

pondělí, 19. února 2018

Seven IVECO Stralis NPs for UK Haulage Company

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyČesko – Korejské CNG fórum
 
 

Česko – Korejské CNG fórum

 
22

úterý, 19. listopadu 2013

Pod záštitou ministra průmyslu a obchodu ČR Jiřího Ciencialy a za účasti Ministra životního prostředí Korejské republiky Yeon Jae Parka proběhlo dne 5. listopadu v Kongresovém centru Praha, Česko – Korejské CNG fórum.

Cílem akce, kterou organizovala agentura Korea Trade – Investment Promotion Agency (KOTRA) ve spolupráci s Korejským institutem strojírenství a materiálů (KEITI) a Ministerstvem životního prostředí Korejské republiky, měla za cíl přiblížit vývoj a perspektivy CNG z různých úhlů pohledu na využívání plynu v dopravě.

Fórum nabídlo prostor pro představení technologií CNG v dopravě jak korejských firem, tak i firem zabývajících se touto problematikou v České republice. O tématu alternativních pohonů, dopravní infrastruktury, snižování emisí hovořili, a příklady využití alternativních pohonů  v dopravě představili, mj. zástupci korejských firem KwangShin Machine Ind.Co.,Ltd., Engine Tech Co.,Ltd., HYOSUNG Corporation, Exion Co.,Ltd, a World Power Tech. Výrobní portfolio technologií CNG, zkušenosti s inovacemi v ekologizaci dopravy a zlepšení ekonomiky představil manažer pro zahraniční prodej v oblasti CNG společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Karol Suchár. Společnost je součástí holdingu MOTOR JIKOV GROUP, který disponuje ve svém vozovém parku zhruba 50 % vozy s pohonem na CNG a ročně tak uspoří téměř 2 miliony korun.

Ve druhého části fóra proběhly bilaterární rozhovory o perspektivě možné spolupráce mezi společnosti KwangShin Machine Ind.Co.,Ltd zastoupené prezidentem a výkonným ředitelem panem Harry Kwonem a MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. zastoupené Karolem Suchárem. V závěru se účastníci fóra shodli, že tato akce přispěla ke zvýšení osvěty ve využívání CNG v oblasti dopravy a rozšíří možnosti spolupráce a výměny zkušeností mezi oběma zeměmi ve snaze celkového zlepšování klimatu na planetě.

Zdroj: Jikovcng.cz

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »