NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyČPU: E.ON jako první v republice obohacuje CNG o b
 
 

ČPU: E.ON jako první v republice obohacuje CNG o bioplyn

 
čpu

středa, 9. února 2011

Další milník v ekologizaci dopravy představuje dodávka bioplynu do plnících stanic na stlačený zemní plyn, kterou od 1. 3. 2011 zahajuje energetická společnost E.ON. Energetická společnost E.ON bude od 1. března 2011 dodávat do svých plnících stanic stlačený zemní plyn s dvacetiprocentní příměsí bioplynu. Stane se tak historicky první dodavatelem CNG v České republice, který k takovému kroku přistoupil. „Jde nám o to, abychom ještě více podpořili ekologické benefity plynoucí z využívání CNG v dopravě,“ prohlásil místopředseda představenstva E.ON Energie Jiří Šimek.

Mezi významné výhody tzv. čištěného bioplynu jako paliva patří fakt, že se dá se zemním plynem mísit v libovolném poměru, protože má prakticky stejné složení. Z toho vyplývá, že bioplyn nevyžaduje výstavbu speciální transportní a plnící infrastruktury. „Jeho masivnější využití v dopravě je tak omezeno pouze nízkou sítí plnících stanic CNG,“ dodal Jiří Šimek. 

Energetická společnost E.ON v současné době provozuje už tři vlastní plnící stanice - v Českých Budějovicích, Úpici a Svobodě nad Úpou. CNG obohacené o bioplyn bude dodáváno i do domácích plniček CNG. Ty jsou součástí společné nabídky společností E.ON a Mercedes-Benz na zvýhodněné zakoupení vozů Mercedes s pohonem na CNG v České republice.

Zahraniční zkušenosti ukazují na rostoucí využití bioplynu v dopravě jako alternativního a obnovitelného paliva. Klasickým příkladem zavedeného využívání bioplynu v dopravě jsou skandinávské země. Je to dáno cenovou situací na jejich energetickém trhu, tradicí a v některých případech dokonce i daňovou politikou. 

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON Energie AG. E.ON Energie AG je největší soukromý poskytovatel energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,4 milionu zákazníků a její podíl na trhu činí asi 20 %. V oblasti plynu disponuje více než 4.000 km dlouhou sítí. V jižních Čechách už zásobuje plynem více než 110.000 zákazníků a od května letošního roku nabízí dodávku plynu na celém svém distribučním území.

Zdroj: Česká plynárenská unie

 

 

 

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »