NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyDobré zprávy z Bruselu pro CNG
 
 

Dobré zprávy z Bruselu pro CNG

 
Brusel

čtvrtek, 15. března 2012

Velké diskuze v Evropském parlamentu o návrhu na energetickou daň a požadovaných změnách - nízkých daních v dalších 10 letech a až 50 % sleva na dani ze zemního plynu od roku 2023 do roku 2030.

V dubnu loňského roku vydala Evropská komise návrh na restrukturalizaci zdanění energetických produktů a elektřiny “Council Directive amending Directive 2003/96/EC restructuring the Community framework for the taxation of energy products and electricity” (COM/211/169). Podle tohoto návrhu by se spotřební daň z motorových paliv měla rozdělit na složku založenou na obsahu energie a obsahu CO2 se stanovením minimální úrovně daně k postupnému zavedení do roku 2018.

Nyní se tento návrh upravil tak, že členské státy mohou zavedení této daně odložit až do roku 2023. V případě přijetí návrhu v původním znění by zdanění mělo katastrofické následky pro ceny CNG a biometanu. Návrh byl postoupen do Evrospkého parlamentu a radě, kde po dlouhé diskusi ve výboru ekonomických a měnových záležitostí a po konzultaci s odborníky a členy parlamentu 29.února 2012, bylo schváleno několik změn podporujících zemní plyn a biometan vč. až 50% slevy na energetické dani metanu (zemní plyn a biometan) do roku 2030.

Konečná zpráva musí být ještě odhlasována v Evropském parlamentu na plenární schůzi v dubnu.

Celý článek na webu NGVA Europe

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »