NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyGAZPROM a Solbus předvádějí autobusy na LNG v Pols
 
 

GAZPROM a Solbus předvádějí autobusy na LNG v Polsku

 
Autobus

sobota, 12. května 2012

Zcela nový projekt využití zemního plynu v dopravě představuje skupina Gazprom spolu se svými partnery v Polsku. GAZPROM Germania společně s polským výrobcem autobusů Solbus a místními dopravními firmami organizuje v dubnu a květnu 2012 sérii předváděcích jízd autobusů poháněných zkapalněných zemním plynem (LNG). Dva plynové autobusy Solbus Solcity jsou v rámci nasazeny na pravidelné linky veřejné dopravy ve vybraných městech. Seznámit se s nimi mohou obyvatelé polských měst Toruň, Gdyně, Olsztyn, Varšavy a Katovic.

 

Tento pilotní projekt má za cíl ukázat možnosti spolupráce v oblasti LNG v dopravě, což je pro Gazprom nová aktivita. Na akci se účastní následující společnosti: GAZPROM Germania dodal zemní plyn a zajišťuje doplňování paliva pomocí mobilního plnícího zařízení, Solbus městské autobusy upravené pro provoz na LNG a městské dopravní podniky využily šanci vyzkoušet výhody zemního plynu jako efektivního a k životnímu prostředí ohleduplného paliva. Projekt tak v konečném důsledku pomůže vytvořit synergie dovolující všem zúčastněným stranám vytvořit model budoucí funkční spolupráce.  

Zkapalněný zemní plyn (LNG) o teplotě mezi -161 až -139 oC může být použit jako palivo pro spalovací motory a je stejně ohleduplný k životnímu prostředí jako již v dopravě hojně používaný stlačený zemní plyn (CNG). Ten patří v současnosti mezi nadějně se rozvíjející alternativy vůči neustále zdražujícímu benzínu a naftě. Oproti nim navíc produkuje o čtvrtinu méně emisí  CO2.

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »