NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyJubilejní – 50. veřejná CNG stanice zahajuje provo
 
 

Jubilejní – 50. veřejná CNG stanice zahajuje provoz v Jindřichově Hradci

 
7

úterý, 18. února 2014

Veřejnou CNG plnicí stanici vybudovala společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. v oblasti průmyslové zóny bezprostředně u výpadovky E551 na Pelhřimov přímo před areálem své společnosti. S dalšími v Českých Budějovicích, Písku a Táboře uzavírá čtyřlístek plnicích stanic na stlačený zemní plyn v Jihočeském kraji.

Obliba vozů na CNG roste, proto necelý rok po otevření své první veřejné plnicí stanice v Písku uvádíme do provozu již druhou stanici. Díky rozšiřující se síti se tankování CNG i v Čechách pomalu dostává na úroveň vyspělých zemí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Stanice MJ SAT s vyspělou plnicí technologií, kompresorem Becker & Söhne o výkonu 157 m3/hod a s tlakovým zásobníkem 2240 l / 285 bar, je doplněna výdejním stojanem Adast s plnicími koncovkami NGV1 i NGV2 a s integrovaným platebním terminálem. Samoobslužný nonstop provoz mohou využít řidiči osobních, dodávkových a nákladních vozů i autobusů.  Platba je možná všemi běžnými platebními kartami, včetně CNG Card. Stanice je koncipována a připravena pro zdvojnásobení své kapacity v případě potřeby.

MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. zahájila vývoj a výrobu vlastních plnicích zařízení na CNG v roce 2010. Výrobní portfolio dnes zahrnuje pět typů technologií pro plnění stlačeným zemním plynem pro široké spektrum zákazníků, od jednotlivců, přes malé a střední podnikatele až po velké firmy. V loňském roce zahájila výstavbu veřejných plnicích stanic, na kontě má stanice na CNG v Písku a Jindřichově Hradci.

Vzhledem k rostoucí poptávce motoristů nyní v Písku přistupujeme ke zdvojnásobení plnicího výkonu stanice. Například akciová společnost ČSAD Autobusy v Písku, která stanici naplno využívá, letos pořizuje dalších sedm linkových autobusů na CNG, častými zákazníky jsou ale také řidiči se soukromými a firemními vozy,“ dodává Jiří Slíva, ředitel divize Speciální obrábění a výroba společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Soběslav.

V České republice jezdí na CNG téměř 7 tisíc vozidel, k současným 50 stanicím by mělo do roku 2015 přibýt kolem 35 dalších stanic. Odborníci očekávají, že v roce 2020 by Česká republika měla mít už kolem 400 CNG stanic.

Zdroj: www.jikovcng.cz

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »