NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyMT-BioMethan dodá zařízení na výrobu biometanu pro
 
 

MT-BioMethan dodá zařízení na výrobu biometanu pro Audi

 
audi-tcng-e-gas-proj-1_1600x0w

pondělí, 29. října 2012

Společnost MT-BioMethan získala zakázku od Audi na stavbu stanice na výrobu biometanu s kapacitou 1 000 Nm3/h surového bioplynu pro automobilový závod ve městě Werlte v Dolním Sasku. Celosvětově se jedná o jednu z prvních takových stanic na výrobu „syntetického zemního plynu“ v průmyslovém měřítku.

Tzv. „Audi e-gas project“ hodlá umožnit uhlíkově neutrální provoz vozidel prostřednictvím výroby inovativních pohonných hmot. Použití regenerativně vyrobené přebytečné elektřiny jako počátečního zdroje energie, stejně jako oxid uhličitý z obnovitelných zdrojů energie, a tedy i výborná uhlíková stopa dělá ze „syntetického metanu“ vynikající pohonnou hmotu.

Vodík pro projekt „e-gas“ je vyráběn elektrolýzou vody za využití přebytečné elektrické energie z větrných elektráren. S vodíkem následně reaguje oxid uhličitý za vzniku methanu. Potřebný oxid uhličitý (CO2) je dodáván z úpravny bioplynu instalované společností MT-BioMethan. CO2 obsažený v surovém bioplynu je odseparován od metanu během výroby biometanu. Oxid uhličitý, obvykle odpadní plyn konvenčních technologií výroby biometanu, může být nyní dále využit k výrobě methanu. Takto „synteticky“ vyráběný metan, stejně jako biometan ze stanice úpravy bioplynu, bude vtláčen do distribuční sítě zemního plynu.

Zdroj: MT-Biomethan

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »