NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyNěmecké ministerstvo dopravy sází na zemní plyn
 
 

Německé ministerstvo dopravy sází na zemní plyn

 
Verkehrsminister-weckt-Hoffnung-auf-Flugsteuer-Aus_mainstory1

čtvrtek, 3. ledna 2013

Podle Spolkové vlády by se emise oxidu uhličitého měly snížit do roku 2020 až o 40%. Se zesíleným nasazením elektromobilů a vozidel na CNG je tento cíl reálný.

Ministr dopravy Peter Ramsauer zdůraznil, že zemní plyn představuje důležitou alternativu šetrnou k životnímu prostředí. V současné době prověřuje německé ministerstvo dopravy potenciál CNG a bioCNG (biometan) jako paliva v rámci své "Strategie mobility a paliv".

Pro prosazení alternativních paliv je však nutné, aby automobilový průmysl táhl společně za jeden provaz. Na to poukázal nedávno i německý ministr životního prostředí Peter Altmaier. Požadoval, aby se zainteresované strany shodly na dvou až třech technologiích, jejichž prostřednictvím se budou tyto cíle naplňovat. Jako příklad uvedl vybudování široké sítě čerpacích stanic CNG v Evropě.

Německý ministr dopravy Peter Ramsauer pro odborný časopis Flottenmanagement uvedl, že situace, kdy je doprava z 90% závislá na ropě, se musí změnit. Je nutné zdůraznit, že nároky na tzv. "mobilitu budoucnosti" jsou vysoké. Musí totiž zajišťovat bezproblémovou přepravu osob a zboží, být všeobecně dostupná a přitom šetrná k životnímu prostředí. CNG a bioCNG je přitom podle německého ministra dopravy jednou z hlavních a preferovaných alternativ do budoucna.

Zdroj: ergas-mobil.de

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »