NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyNGVA Europe diskutovala s poslanci EP o budoucnost
 
 

NGVA Europe diskutovala s poslanci EP o budoucnosti CNG a LNG

 
maxresdefault

středa, 10. července 2013

NGVA Europe se 18. června zúčastnila veřejného slyšení v Evropském parlamentu organizované Výborem pro dopravu a cestovní ruch (TRAN) a odprezentovala svůj pohled na současnou situaci v oblasti rozvoje infrastruktury pro CNG a LNG.

Koncem ledna představila Evropská komise iniciativu "Clean Power for Transport" obsahující návrh směrnice na rozvoj infrastruktury pro alternativní paliva. Expertního panelu se zúčastnil také Matthias Maedge, šéf bruselského zastoupení NGVA Europe, který přítomným poslancům zdůraznil, že je nezbytné dodržet cíle navržené v oblasti výstavby infrastruktury do roku 2020. Podle něj je CNG a LNG nejrychlejší cestou k náhradě ropných paliv v dopravním sektoru a to i s ohledem na ekonomickou efektivitu a redukci škodlivých emisí. 

NGVA Europe plně podporuje návrh nové směrnice, která předpokládá podporu výstavby CNG stanic v minimální vzdálenosti 150 km a 400 km mezi LNG stanicemi kolem páteřní silniční sítě TEN-T. Evropská asociace mezitím volá po ještě ambicióznějších cílech pro vozy na zemní plyn. Jak řekl Matthias Maedge poslancům: "vzhledem k tomu, že tyto vozy mají stejně čistý provoz jako elektromobily a veškeré technologie jsou dávno k dispozici, měl být zemní plyn v dopravě naprosto běžným palivem již včera."

Záznam slyšení v Evropském parlamentu

Zdroj: NGVA Europe, zkráceno

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »