NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyOdborníci na ekoinovace hovořili i o budoucnosti C
 
 

Odborníci na ekoinovace hovořili i o budoucnosti CNG

 
_DSC8644

úterý, 4. června 2013

Environmentální technologie, inovace v oblasti dopravy, využívání zdrojů a energií, ale také strategické plány rozvoje měst či IT řešení v oblasti zlepšování kvality ovzduší. To byla klíčová témata, o kterých jednali na mezinárodní konferenci odborníci na ekoinovace.

14. Fórum pro ekoinovace, pořádané Evropskou komisí ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR, se letos poprvé uskutečnilo v Praze. Ze zahraničních odborníků se do diskuze zapojili například ředitel Generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise Timo Makela a vicepresident správní oblasti Nantes Métropole Jean-François Retière, Českou republiku na fóru zastoupil mj. Václav Král z jihočeské společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Všichni si uvědomujeme, že znečištěné ovzduší pro nás představuje obrovská zdravotní rizika a snížení kvality života. Na fóru jsme proto hovořili o programech takzvané čisté mobility, udržitelnosti dopravy, další redukci škodlivých emisí do ovzduší, ale zabývali jsme se také ochranou zdraví, ekologickými inovacemi i řešením konkrétních problémů měst například v otázce neustále rostoucí dopravy, kde se nabízí jako jedno z řešení využívání stlačeného zemního plynu (CNG) jako paliva v různých typech vozidel. Zároveň jsou důležité i aktivity veřejného sektoru v této oblasti a jejich vliv na konkurenceschopnost ekonomiky,“ řekl manažer MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. a člen představenstva Asociace NGV Václav Král, který na konferenci představil konkrétní ekonomické a ekologické přínosy využívání CNG v dopravě.

Fórum bylo určeno představitelům soukromého sektoru, výzkumných institucí, neziskových organizací, státní správy a samosprávy, které profesně zajímá uplatnění ekoinovací a podpora uchycení nových environmentálních technologií na trhu.

Zdroj: MOTOR JIKOV Group

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »