NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyOhlédnutí za NGV 2013 v Gothenburgu
 
 

Ohlédnutí za NGV 2013 v Gothenburgu

 
350_img_0034

pondělí, 24. června 2013

V pořadí čtvrtou mezinárodní výstavu a konferenci uspořádala NGVA Europe ve švédském Gothenburgu ve dnech 11. - 13. června 2013. Akci, kterou hostila Švédská plynárenská asociace organizovala NGV Communications Group jako událost roku. Její součástí byla rozšířená výstava 60 vystavovatelů, série pěti workshopů a unikátní studijní cesta. Navštívilo ji přes 1500 účastníků. Zmíněných workshopů se účastnilo na 180 zájemců, kteří měli možnost diskutovat s předními odborníky témata týkající se využití metanu jako alternativního paliva ve všech dopravních sférách.

Uvítacího ceremoniálu se účastnili zástupci města Gothenburg, světových asociací NGV a řady předních světových firem. Mezi nimi např. Anders Mathiasson (výkonný ředitel Swedish Gas Association, Energigas), Daniela Rosca (vedoucí výboru Evropské komise Clean Transport and Sustainable Urban Mobility), Helmut Morsi (zástupce výboru "Trans-European Network", TENtec & Innovation), Gerhard Holtmeier (předseda NGVA Europe), Mariarosa Baroni (prezident NGV Italy) a Niklas Gustavsson (víceprezident Volvo Group). "Velmi si vážíme úzké spolupráce s Evropskou komisí, stejně jako závazku automobilky Volvo a italského průmyslu NGV. Také bych rád vyjádřil své díky Energigasu za uspořádání letošního ročníku této akce," řekl Holtmeier. 

Seznam řečníků přednášejících na sérii pěti workshopů zahrnoval jak výkonné odborníky z průmyslu, tak i hlavní politické představitele odpovědné za strategie a rozvoj sektoru na evropské úrovni. Sérii byla zahájila 11. června úvodním příspěvkem členka rady města Gothenburg a předsedkyně Göteborg Energi Kia Andreasson, následována Niklasem Gustavssonem z Volvo Group a Gerhardem Holtmeierem z NGVA Europe. Také Evropská komise adresovala účastníkům speciální příspěvek prostřednictvím Daniely Rosca, která zdůraznila klíčovou roli CNG a LNG v evropské snaze snížit závislost na dovozu ropy. Rosca také vyzdvihla přínos  dotačních programů (např. nedávno zahájenou iniciativu Blue Corridors) a jejich dopad na evropskou infrastrukturu pro LNG v následujících letech.

Jedním z hlavních řečníků zastupující Evropskou komisi a program TEN-T byl v sekci věnované "úspěšným politikám" Helmut Morsi, který představil důležitá fakta týkající se dotačního programu TENtec & Innovation zaměřeného na dopravní infrastrukturu včetně technologií CNG a LNG. Unikátní byly také příspěvky představující technické detaily plánů v oblasti NGV u předních firem jako Volvo, Daimler, Fiat, Audi, Westport, Wartsilä, Linde, Shell, Depa, dena, Gasrec, DHL, Tesco, TMB či  Stobart Group. 

Studijní cesta účastníky zavedla do výroby nákladních vozů společnosti Volvo, vývojového centra Westport Sweden a Stig Centra s ukázkami plnění pomocí CNG/LNG technologií. Na závěr byla navíc uspořádána exkurze na bioplynovou stanici Gryaab, kde bylo možné si osobně vyzkoušet vozy poháněné metanem na testovací dráze Volvo.

Součástí bylo také tradiční valné shromáždění NGVA Europe, které mimo jiné schválilo přijetí tří členů do představenstva: Clean Air Power, Holding Energie Italiane and Raufoss Hexagon. Představenstvo evropské asociace má nyní 18 členů (viz http://www.ngvaeurope.eu/board-of-directors)

Samotná výstava byla umístěna do prostor Swedish Exhibition Center a hostila společnosti z celého světa. Mezi lídry výrobců továrních modelů jako je Fiat (Fiat Punto, Dobló), bylo možné vidět i Volvo Trucks (několik konverzí od TUV), BRC a Greenes. Daimler představil nový Mercedes Benz třídy B a nový svozový vůz Econic, Audi zase novou A3 GTron a koncept e-gas. Pro světovou premiéru si tuto výstavu vybralo Volvo - představilo model V 60 Bi-Fuel, který bude dostupný na švédském trhu od října. Tento vůz s výkonem 213 koní a točivým momentem 300 Nm plně využije daňovou pobídku, která byla ve Švédsku nedávno schválena pro podporu alternativních paliv. Volvo a Westport plánují vůz nabídnout brzy i na dalších světových trzích.

Zdroj: NGVA Europe, NGV Communications Group
Překlad: Asociace NGV, redakčně kráceno

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »