NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyPočet vozidel na CNG vzrostl v Kolumbii o 88 % za
 
 

Počet vozidel na CNG vzrostl v Kolumbii o 88 % za 7 měsíců

 
CNG

úterý, 23. srpna 2011

Podle společnosti Gazel došlo během prvních sedmi měsíců k nákupu více jak 22 000 vozidel, které pohání stlačený zemní plyn. Jedná se jak o vozidla, která jsou vybavena továrním systémem pro pohon na CNG, tak i o konverze stávajícíh automobilů. "Mnoho různých firem pohybujících se v branži je nyní připraveno nabídnout tak výhodné podmínky společnostem provozující vozové parky s dieselovými motory, že bude složité odolávat výhodám zemního plynu," říká šéf Gazelu Santiago Mejla.

Mejla vítá rozhodnutí kolumbijské vlády snížit dovozní clo z 15 na 5 % pro automobily poháněné zemním plynem. "To je ten nejlepší signál pro dopravní společnosti, které budou iinvestovat daleko jistěji a následovat cestu vytyčenou vládním nařízením," dodává. 

Nutno dodat, že Medellín a Sincelejo jsou prvními městy, které zavedly zemní plyn jako palivo pro přepravní systém. Od okamžiku, kdy ministerstvo důlního hospodářství a energetiky zveřejnilo rozhodnutí na svých webových stránkách, se Kolumbie chlubí celkovým počtem 334 876 vozidel poháněných zemním plynem a infrastrukturou čítající více jak  651 plnících stanic.

Zdroj: NGV Journal

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »