NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyPočet vozů na zemní plyn vzrostl v Estonsku o 82 p
 
 

Počet vozů na zemní plyn vzrostl v Estonsku o 82 procent

 
l_estonia-busestartu-17abr

středa, 17. dubna 2013

Koncem loňského roku dosáhl počet vozidel na zemní plyn dvou stovek, což v meziročním srovnání znamená 82% nárůst oproti roku 2011. V Estonsku jsou dále v provozu 3 nákladní vozy v komunálních službách a 18 městských autobusů na CNG.

Mezi provozovatele vozových parků využívajících zemní plyn patří také město Tartu, které zařadilo pět autobusů na CNG do své flotily a dokonce se účastní i ambiciózního projektu Baltic Biogas Bus

V současné době se na území Estonska nachází čtyři plnící stanice, které jsou otevřené pro veřejnost a provozované společností Eesti Gaas AS. Dvě z nich se nachází přímo v hlavním městě Tallinn, další v Tartu a nejnovější zařízení bylo v březnu 2013 otevřeno v Pärnu. Kromě toho se chystá výstavba dalších dvou nových stanic. 

Estonská vláda navíc zvažuje pobídku pro oblast využívání biometanu v dopravě. V minulosti již adoptovala národní akční plán pro obnovitelné zdroje stanovující jejich 25% podíl na hrubé spotřebě energie do roku 2020. I přesto, že v současné době v Estonsku neexistuje produkce biometanu pro dopravu, země má velký potenciál díky 14 bioplynovým stanicím, které jsou v současné době v provozu.

Source: NGVA Europe

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »