NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyŠéf Fiat - Chrysler: CNG může být pro Ameriku spás
 
 

Šéf Fiat - Chrysler: CNG může být pro Ameriku spásou

 
RAMCNGpu

pondělí, 5. listopadu 2012

Fiat je doma v Itálii i celé Evropě prakticky jednou z mála automobilek, která dlouhodobě silně stojí za CNG. Má širokou nabídku továrních aut na plyn a nebojí se je nabízet. Nedávno Fiat pohltil krachující americký Chrysler a Sergio Marchionne je teď šéfem obou. Na fóru o automobilovém průmyslu v Šanghaji v Číně aktuálně řekl, že Spojené státy potřebují klást na zemní plyn mnohem vyšší důraz.

V celých USA je dnes celkem 527 čerpacích stanic na zemní plyn. Osobní auta na plyn tam na růžích nemají ustláno ani trochu, tohle alternativní palivo se využívá především pro (školní) autobusy, nákladní auta apod. A to ještě ve velmi omezené míře.

“Rychlá adopce CNG jakožto automobilového paliva by téměř okamžitě zničila závislost na dovozu ropy. Navíc by výrazně snížila emise. To jsou příležitosti, po kterých je třeba skočit v průmyslovém měřítku. Obzvlášť v případě velkých pickupů a SUV bychom možná mohli nainstalovat CNG nádrže během následujících 24 až 36 měsíců.”

Tahle slova zazněla podle magazínu thetruthaboutcars.com přímo z Marchionnových úst. Magazínu se zároveň podařilo vypátrat, že italský byznysmen není právě velkým stoupencem biopaliv a ethanolu obzvlášť.

Není náhoda, že z americké továrny Chrysler už od minulého týdne vyjíždějí velké pickupy Ram 2500 na CNG. Takže těch 24 až 36 měsíců nakonec nebude tak žhavých. Byl to snad způsob jak zmást konkurenci?

Ram 2500 HD CNG pohání 5,7l HEMI osmiválec, CNG nádrže jsou ukryty v části korby (která je menší), nechybí samozřejmě 30l nádrž na benzín. Dojezd na CNG je asi 410 km, celkový dojezd 590 km.

Zdroj: Hybrid.cz

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »