NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyTankovat CNG bude možné už i na Litoměřicku
 
 

Tankovat CNG bude možné už i na Litoměřicku

 

neděle, 5. února 2012

Společnost Autoexpert spol. s r.o. dnes otevřela na Litoměřicku, konkrétně v Terezíně, první čerpací stanici, kde je možné tankovat stlačený zemní plyn - CNG. Díky této veřejné plnící stanici může město Litoměřice využívat ekologické MHD autobusy společnosti Busline a.s.

CNG, tedy stlačený zemní plyn, je nejoblíbenějším alternativním palivem v Německu. Hlavní výhodou je levný provoz vozidel (přibližně o 30% levnější oproti běžným palivům), který je současně i ekologický (20-25% potenciál snížení emisí CO2).Důležité je uvědomit si, že vozidla s pohonem na CNG vyrábí přímo automobilky. Uživatel tedy není ochuzen o běžný komfort při používání konvenčních paliv (zavazadlový prostor, parkování v podzemních garážích či dojezd). Vozidla na zemní plyn vyrábí tyto automobilky  Fiat, Mercedes Benz, Opel, Volkswagen.

V průběhu roku se připojí také Audi a především Škoda.Čerpací stanice bude otevřena NONSTOP, je samoobslužná a platba bude probíhat pomocí CNG karet. Společnost Autoexpert má ve svém areálu pro zájemce připravena vozidla na prodej a také testovací vozidla, které je možno zdarma odzkoušet. Dle vyjádření Jiřího Hanzlíka, ředitele společnosti, poptávka po vozidlech CNG roste, a to hlavně díky nekončícímu růstu cen nafty a benzínu.

Nová čerpací stanice na mapě

 

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »