NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyV Michiganu bylo představeno první nákladní auto p
 
 

V Michiganu bylo představeno první nákladní auto poháněné bioplynem

 
CNG

pondělí, 30. srpna 2010

První vozidlo svého druhu upravené na pohon na biometan bylo dnes prezentováno ve městě Flint (USA) na místní automobilové události s názvem Back to the Bricks. Novinka je výsledkem spolupráce Swedish Biogas International (SBI), Kettering University (KU) a místních úřadů. Projekt v hodnotě 1 milionu USD rozdělení na 3 fáze je financovaný státem a federální vládou a zahrnuje nákladní auto a palivové články, schopné dodávat energii domácnostem. Studenti a vědečtí pracovníci KU převedli 2500HD Chevy Silverado pickup na systém duálního pohonu a plánují ho pohánět biometanem, který je produkován ve výrobně bioplynu společnosti SBI, umístěné v areálu čistírny odpadních vod. „Ve Flintu je to novinka a ukazuje, že jsme schopní převést městská vozidla a autobusy na tuto technologii, že máme nutné znalosti a zkušenosti“, říká Brenda Lemke, přednášející palivové články a obnovitelné zdroje energie na katedře mechanického inženýrství KU.

K problematice starosta Dayne Walling říká: „Nákladní auto na bioplyn představuje další krok směrem k novým možnostem budoucnosti energie v našem městě, protože je schopen propagovat náš projekt i mimo město a ukázat reálné možnosti partnerství  mezi městem, univerzitou a podnikatelským sektorem."
Studenti použili převodový hardware vyvinutý kalifornskou firmou Baytech Corp, která instalovala sadu komponent, která umožňuje pohon vozidla zemním plynem i benzinem, mezi oběma palivy automaticky přepíná zabudovaný počítač.

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »