NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyVolkswagen uvádí na trh Golf Variant na zemní plyn
 
 

Volkswagen uvádí na trh Golf Variant na zemní plyn

 
vw-golf-variant-tgi

pondělí, 27. ledna 2014

Na náš trh právě přichází dlouho očekávaný Volkswagen Golf Variant 7 1,4 TGI BM na stlačený zemní plyn. Protože se jedná o první typické flotilové osobní auto, lze v tomto roce očekávat veliký nárůst počtu CNG vozidel. V současné době je u nás 6 062 osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. Oproti lednu minulého roku se tak jedná o 35procentní meziroční nárůst. V letošním roce by nárůst mohl být ještě vyšší.

Podle našich informací by měl být Volkswagen Golf na CNG k dodání již na přelomu května a června. Velikou výhodou tohoto vozu je neuvěřitelný dojezd 1 360 km, “ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „Motoristy jistě také zaujme cena jednoho ujetého kilometru ve výši 0,90 Kč,“ dodává Prokopec.

Volkswagen Golf Variant 7 1,4 TGI BM na stlačený zemní plyn má výkon 81 kW (110 koní) a spotřebu CNG 3,5 kg/100 km. Do nádrže na CNG se vejde 15 kg a je zde i zachována 50litrová benzinová nádrž. Emise jsou jen 95 g/km CO2. Cena je podle oficiálního ceníku shodná s výkonově srovnatelnou naftovou verzí, oproti benzinu je cena vyšší o 46 000 Kč. „Protože se jedná o typické flotilové auto, lze za 3 roky provozu a nájezdu 50 000 km za rok ušetřit díky CNG 150 tisíc Kč oproti benzínu,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV.

Ze statistiky Sdružení dovozců automobilů vyplývá, že za minulý rok se u nás registrovalo 809 nových osobních a užitkových vozidel na zemní plyn. „Oproti roku 2011 se u nás vloni registrovalo 3,3 krát více nových osobních a užitkových vozidel CNG,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „V kategorii registrace nových osobních vozidel na CNG vede jednoznačně Volkswagen a to již několik let. S uvedením Golfu na náš trh tak bude i letos statistika nejspíše stejná,“ dodává Prokopec.

Motoristům je nyní k dispozici 51 veřejných CNG plnicích stanic. „Zatím poslední veřejná CNG stanice byla otevřena v Chodově u Karlových Varů,“ říká Zdeněk Prokopec, předseda představenstva Asociace NGV. „V nejbližší době přibudou veřejné stanice v Hradci Králové, Praze, Jeseníku a Ostravě a celkem tak motoristé budou moci tankovat již u 55 CNG stanic,“ dodává Prokopec. 

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »