NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyWienerberger zavádí plnící stanici na zemní plyn
 
 

Wienerberger zavádí plnící stanici na zemní plyn

 
1346780458-wienerberger_logo_res

úterý, 4. září 2012

Od začátku září 2012 zavádí společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. ve spolupráci s firmou VEMEX s.r.o. v areálu cihelny Jezernice u Lipníku nad Bečvou neveřejnou plnicí stanici CNG. Wienerberger tak jako první z výrobců v oblasti keramického průmyslu spustí tento pilotní projekt a zprovozní stanici na stlačený plyn. Manipulaci palet pro expedici i výrobu tak budou nově zajišťovat vysokozdvižné vozíky Linde na CNG pohon.

Projekt byl v přípravné fázi zahájen roce 2011, kdy společnost Wienerberger posuzovala ekonomický faktor zavedení i dopad na životní prostředí a následné zajištění technologií. „V závodě Jezernice se doposud palety převážela na dieselových vozících. Jejich náhrada za vozíky na CNG pohon pro nás znamená nejen úsporu zhruba jeden milion korun za rok, ale hlavně jde o unikátní ekologický projekt, který je šetrný k životnímu prostředí,“ říká Richard Slavík z Wienerbergeru.

Plnicí stanice CNG Blue Line 20 MIDI se skládá z betonového technologického kontejneru, příslušenství, elektrorozvaděče a výdejního zařízení pro plnění vozidel. Jedná se o plnicí zařízení, které je určeno k rychlému plnění vozidel. Technologii pro plnicí stanici CNG dodala společnost TVAJA CNG s.r.o.

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »