NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěNovinkyZávěrečná zpráva iniciativy CARS 21 podporuje biom
 
 

Závěrečná zpráva iniciativy CARS 21 podporuje biometan v dopravě

 
CARS 21

středa, 18. července 2012

Iniciativa Evropské komise CARS 21 (Competitive Automotive Regulatory System for the 21st century) představila svou závěrečnou zprávu a připravila strategii pro automobilový sektor do roku 2020.

Ta mimojiné počítá s tím, že biometan bude postupně nahrazovat ropu, stejně jako další alternativní paliva jako vodík, elektřina a tekutá biopaliva. NGVA Europe tento dokument plně podporuje a dodává, že biometan je jedním z hlavním pilířů snahy o dosažení 10% podílu obnovitelných zdrojů v dopravě, což je cíl zakotvený ve směrnici 2009/28/EC(Renewable Energy Directive). 

Evropa potřebuje diverzifikovat energetické zdroje pro dopravu, aby splnila cíle týkající se ochrany klimatu a snížila závislost na ropě. Ačkoli se dovozu ropy v dohledných desítkách let nezbavíme, dodávky této komodity budou díky rostoucí globální poptávce stále složitější zejména pro rozvojové země. A proto je třeba podporovat příchod nových paliv včetně zemního plynu, říká zpráva a zároveň poukazuje na to, že vozidla využívající metanový pohon a infrastruktura plnících stanic je již v mnoha evropských zemích velmi dobře etablována a to nejen díky podpoře z veřejných zdrojů v uplynulých letech. Současně však varuje, že pokrytí čerpacích stanic je stálé nedostatečné a je jednou z bariér mohutnějšího rozvoje.

Zdroj: European Commission / NGVA Europe

Související odkazy:

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »