NGVA Europe

pondělí, 9. listopadu 2015

Scientists increase capacity of NGV fuel tanks

více » 
 

pondělí, 9. listopadu 2015

Audi and two French distributors of natural gas new members of NGVA Europe

více » 
 

NGVA Global

pátek, 14. září 2018

First Scania LNG Trucks for Argentina

více » 
 

pátek, 14. září 2018

Germany Reaches 50 H2 Filling Stations

více » 
 
NGVA - Zemní plyn a biometan v dopravěPříklady dobré praxe v CNG
 
 

Příklady dobré praxe v CNG

 

V rámci realizace projektu Národní technologická platforma NGV byl zpracován také katalog dobrý příkladů z praxe. Jednalo se průřezově o subjekty ze všech možných oborů, ve kterých zemní plyn nalézá uplatnění.

Jmenovitě se jedná o:

Zdeněk Velíšek - soukromá pekárna (Kamenice nad Lipou)

  • Pekárna pana Velíška leží v malebné krajině na Vysočině a na trhu působí již 20 let. Svým prvotřídním pečivem zásobuje ze základny v Kamenici nad Lipou jižní Čechy a Vysočinu. V současnosti provozuje dva dodávkové vozy na CNG a provozuje soukromou plnící stanici.

Sedlčanské technické služby, s.r.o.

  • O svoz komunálního odpadu ve spádovém území města Sedlčany se již řadu let stará městem vlastněná společnost Sedlčanské technické služby, s.r.o. Již několik let provozuje svozový vůz značky TEDOM na CNG.

SAMOHÝL, a.s.

  • Společnost SAMOHÝL, a.s. je přední českou společností zabývající se distribucí a prodejem chovatelských potřeb, krmiv a veterinárních léčiv. Provozuje 44 vlastních prodejen po celé České republice a provozuje poměrně rozsáhlý vozový park čítající okolo 80 vozů, z toho již cca 20 jezdí na zemní plyn.

APM Automotive s.r.o. (Kdyně)

  • V šumavském předhůřítotiž sídlí jeden z nejvýznamnějších dovozců a distributorů autodílů v České republice APM Automotive s.r.o. a nedávno vsadil na CNG.

Samospráva nemovitostí Prakšice s.r.o.

  • Firma má dlouhodobé zkušenosti s provozem CNG vozů. Flotila její mateřská firmy čítá více jak 60 vozů na zemní plyn. Společnost se navíc rozhodla otevřít svou vlastní CNG stanici pro veřejnost v Uherském Hradišti.

Podrobný popis všech případů naleznete v tomto katalogu (pdf).

 
 
 
Co je CNG? CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn (compressed natural gas). více »